סוגי מסופונים המבוססים על מערכת האנדרואיד ושיקולים בבחירה

כיום, בתי עסק רבים בוחרים בתוכנת מסופונים המבוססת על מערכת ההפעלה אנדרואיד כפתרון לביצוע הזמנות מהשטח, ע"י סוכני המכירות. בשוק המכשירים הניידים ההולך ומתפתח, הבחירה מבין מגוון מסופונים פוטנציאליים, מבוססי אנדרואיד, עשויה להיות מבלבלת. בסקירה זו נעשה מעט סדר וננסה לסייע לאלו המתלבטים בבחירת המכשירים המתאימים.

ראשית, מסופונים תומכי מערכת האנדרואיד מוצעים בתצורת טלפון (סמארט פון) או בתצורת מחשב לוח (טאבלט). מרבית מחשבי הלוח יכולים לשמש גם כטלפון, אך לרוב שימוש זה הינו נוח פחות בשל גודל המכשיר. מבין מחשבי הלוח, הגדלים הפופולאריים הינם 7 אינטש ו 10 אינטש.

תוכנת המסופונים הבסיסית של הנדיקום, מאפשרת תצוגה של מידע עם אפשרות לביצוע הזמנה. לצד התוכנה הבסיסית, מוצעות תוכנות נוספות בהן ניתן לשלב את תמונות המוצרים עם המידע הרלוונטי, בתצוגות שונות. בחירת סוג מסופונים מתאים צריכה לקחת בחשבון את סוג התוכנה שנבחרה. תצוגת תמונות המוצרים תתאים יותר למסופונים גדולים ופחות למכשירי סמארט פון, בפרט בתוכנת קטלוג המציגה מספר תמונות בו זמנית על המסך. הזמנה בסיסית, עשויה להתאים יותר למסופונים ממשפחת הסמארט פון.

קיימים מספר יצרנים ודגמים פופולאריים, עבור כל אחת מהקטגוריות המתוארות.
מכשירי הגלקסי של חברת סמסונג  הינם מסופונים מקטגוריית הסמארט פון המצליחים מאוד הן בארץ והן בעולם. גם חברת מוטורלה מציעה את מכשיר האטריקס תומך האנדרואיד, הצובר פופולאריות ומתחרה בתחום מכשירי הסמארט פון.
קטגוריית מכשירי הלוח בגודל 7 אינטש הינה פופולרית במיוחד בקרב עסקים הבוחרים מסופונים לשימוש סוכני השטח. עובדת היות המכשיר גדול משמעותית בהשוואה לטלפון סלולרי אך לא גדול מדי, היא הגורמת לעסקים רבים לבחור בפתרון זה. יצרנים שונים כגון סמסונג, סוני, אמזון ועוד, מציעים מסופונים מסוג זה, המבוססים על מערכת האנדרואיד. 
לבסוף, קיימים מסופונים בקטגוריית 10 אינטש שייעודם העיקרי הוא במערכות המציגות ממשק משתמש מורכב. מבין תוכנות המסופונים של הנדיקום, מומלצים מכשירי 10 אינטש למטרת תצוגת קטלוג מוצרים. תוכנת הקטלוג מנצלת את מסך המגע ויכולות נוספות של המכשירים, ליצירת חווית משתמש עשירה. מכשירי ה Asus Transformer וה Motorola Xoom הינם פופולאריים בקטגוריה זו.